Reduce, Reuse, Recycle Home Lab
Reduce, Reuse, Recycle Home Lab
Regular price
$1.99 USD
Regular price
Sale price
$1.99 USD
Unit price
per
Couldn't load pickup availability
We've all heard about the 3 R's of Reduce, Reduce, Recycle. In this learning lesson we break those down as well as learn some of the lingo on how that works. In the Learning Activity you'll get creative in how you can turn some of your trash into a work of art.



